Kapat
  "Öğretmenler Yeni Nesil Sizlerin Eseri Olacaktır."  
     

ANA SAYFA
Valilik
Milletvekillerimiz
İlin Tanıtımı
Valilik Logo
Kent Yönetimi
Sosyal-Ekonomik Yapı
Kültür ve Turizm
Kalite Yönetim Sistemi
Valilik Etik Komisyonu
Valilik Genelgeleri

Haberler
Halk Kılavuzu
Bilgi Edinme
İnsan Hakları Formu
İl Yatırımları
Kamu ihaleleri
Telefon Rehberi
e-Randevu
Kamu Hizmet Tabloları
Bursa Medya
İhale İlanları
İhbar Şikayet


Aktif Ziyaretçi
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Toplam

Ziyaretçi IP
: 0
: 44
: 531
: 1704
: 575
: 1339722

: 54.82.117.121


 Haber Detay ::

Ali-Firdevs Lizor İlköğretim Okulu Eğitime Başladı

 

          Bursa'nın Gürsu ilçesinde hayırsever işadamı Nazım Lizor tarafından yaptırılan 18 derslikli ilköğretim okulu törenle hizmete girdi.
          Gürsu ilçesine hayırsever işadamı Nazım Lizor tarafından yaptırılan ve annesi ile babasının ismi verilen Ali-Firdevs Lizor İlköğretim Okulu, düzenlenen törenle açıldı. Törene Bursa Valisi Şahabettin Harput'un yanı sıra işadamı Nazım Lizor, öğrencilerin velileri ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışın organizasyonunu ise Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri yaptı. Öğrenciler okulu adeta gelin gibi süsledi.
         İşadamı Nazım Lizor'den övgü dolu sözlerle bahseden Vali Harput, "İnsanlar onu seviyor. İnsanların hayırlısı, insanlara hayırlı olandır. Biz buna inanıyoruz. Nazım Bey hayırlı bir insan, faydalı bir insan. Ülkemizin büyük Türkiye idealine taşınması konusunda en önemli unsur olan, yetişmiş insan için yatırım yapıyor. Bu çocuklara sahip çıktığımız, ellerinden tuttuğumuz zaman asrın en ileri değerleri ile entegreli yetiştirdiğimiz zaman bu bizim büyük hedeflere ulaşmamızı sağlayacaktır" dedi.
          Bursa'nın Türkiye'nin cennet bölgesi olduğunu söyleyen Harput, "Önümüzdeki dönemde Bursa, İstanbul'dan sonra ikinci sıraya geliyor. Bursa'nın sahip olduğu güzellikleri iyi değerlendirmek adına hepimize önemli görevler düşüyor. Bunların başında eğitim geliyor. Hala Bursa'da istediğimiz yerde değiliz. Hala bütün sınıfları 30 kişiye indirebilmiş değiliz. Çocuklarımızın daha başarılı olmasını istiyorsak eğitim standardımızı en yüksek seviyeye yükseltmeliyiz" diye konuştu.
          Vali Şahabettin Harput, daha sonra beraberindekiler ile okulu gezdi. Çocukların eğitim gördüğü sınıfları gezen Vali Harput, soru sormayı ihmal etmedi. Bir sınıftaki öğrencilerin tamamına büyüyünce ne olmak istediklerini soran Vali Harput, duyduğu cevaplar karşısında ise şaşkınlığını gizleyemedi. Minik bir kız çocuğu 'Ajan olmak istiyorum' diyerek Vali Harput'u hem güldürdü hem de alkışlattı. Bazı öğrenciler cumhurbaşkanı olmak istediklerini söylerken, bazıları ise 'vali' cevabını verdi.
          Gürsu ilçesi Zafer Mahallesi'nde bulunan yaklaşık 2 bin 200 metrekare alan üzerine kurulan okulda 18 derslik yer alıyor. Yaklaşık 1 milyon 500 bin TL harcanan okulda sınıflar ise son teknoloji aletlerle donatıldı.


 
 
 
 
SYDV YURT DUYURUSU
17 Eylül 2014
NİLÜFER SULAMA BİRLİĞİ DENETİM RAPORU
04 Ağustos 2014
BURSA İLİ 2013 NÜFUS VERİLERİ
30 Ocak 2014
Tüm Duyurular 


Yeniliklerden haberdar olmanız için
mail adresinizi kaydedin


     
 
Valilik l Kent Yönetimi l Sosyal-Ekonomik Yapı l Kültür ve Turizm l İlin Tanıtımı l Bursa Medya l Milletvekillerimiz l Kalite Yönetim Sistemi l Valilik Etik Komisyonu l Kamu Hizmet Tabloları l e-Randevu l Valilik Logo l İhale İlanları l

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Bursa Valiliği tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup, resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2008 ©

 

T.C. Bursa Valiliği Selçuk Hatun Mh.Kültür Sok. No: 2 Heykel Osmangazi / BURSA
Heykel Santral (PBX) 0224 225 19 00 - 222 60 00
Valilik Bilgi İşlem Merkezi ( 2011 )

 

T.C Bursa Valiliği Çarşamba  Hizmet Binası : Ahmet Paşa Mah. Fahri Korutürk cad.
Osmangazi / BURSA
Tel : 0224 273 50 00


 

Bu site TURKTICARET.Net destekleriyle yayınlanmaktadır.