Kapat
  "Tiyatro, bir memleketin kültür seviyesinin aynasıdır."  
     

ANA SAYFA
Valilik
Milletvekillerimiz
İlin Tanıtımı
Valilik Logo
Kent Yönetimi
Sosyal-Ekonomik Yapı
Kültür ve Turizm
Kalite Yönetim Sistemi
Valilik Etik Komisyonu
Valilik Genelgeleri

Haberler
Halk Kılavuzu
Bilgi Edinme
İnsan Hakları Formu
İl Yatırımları
Kamu ihaleleri
Telefon Rehberi
e-Randevu
Kamu Hizmet Tabloları
Bursa Medya
İhale İlanları
İhbar Şikayet


Aktif Ziyaretçi
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Toplam

Ziyaretçi IP
:
: 0
: 0
: 0
: 0
: 0

: 54.227.41.242


 Haber Detay ::

MODASI GEÇMEYEN TEK İHTİYAÇ

 

 
Bursa da güneyin lezzetlerini sunacak yeni bir mekan açıldı.
Seyami Usta tarihi adana kebap ve kaburga isimli işyerinin açılışı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile çok sayıda davetlinin katılımı ile açıldı.
 
Bakan Mehdi Eker, dünya var olduğu sürece modası geçmeyen tek ihtiyacın gıda olduğunu belirterek; “Bu coğrafya lezzet coğrafyası. İnsanın yer yüzünde ilk bulunduğu andan son bulunacağı ana kadar yani dünya var olduğundan buyana ve var olduğu süre içerisinde olmazsa olmaz ve modası geçmeyen, insanın gıdasıdır. İnsanın gıdaya ihtiyacı vardır. Gıdayı tayin eden lezzeti tayin eden tarımdır ve tarımı belirleyen coğrafyadır. Biz, öyle bir coğrafyada yaşıyoruz ki, bioçeşitlilik açısından dünyanın en zengin coğrafyasıdır. Ektiklerimiz ve biçtiklerimiz yiyeceklerimizi tayin ediyor. Yediklerimiz ve içtiklerimiz kültürümüzü belirler kültür kelimesi de Latincede ekip biçmek demektir” dedi.
Bakan Eker ”Bursa, başka özel lezzetlerle de adı anılan, özdeşleşen Türkiye’nin en ünlü şehirlerimizden birisi, bursa adıyla anılan kebaplar, bursa adıyla anılan meyve sebzeler gıdalar var. Bugün buna yeni bir katılım oluyor. Neden çünkü artık Türkiye Özellikle bursa gibi şehirlerimiz Anadolu’nun dört bir yanından insanların yaşadığı ve her geleninde beraberinde bir kültür unsurunu getirdiği zengin bir şehir. Burası bir medeniyet merkezi, bugün bu farklı bir lezzete de artık kapı aralıyor. Ben bu yeni mekanın, Seyami ustanın, Bursa’nın zaten var olan zenginliğini biraz daha ileriye götüreceğini düşünüyor ve umut ediyorum. Mehmet beyi ve onun arkadaşlarını dolayısı ile tebrik ediyorum hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Açılışa katılan Bakan Faruk Çelik ise, “Bir işyerinin lezzet Merkezinin açılışı vesilesi ile hep beraber bir aradayız. Öncelikle bu işyerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tabi ki çalışma hayatı açısından bir işyerinin onlarca kişinin aş ve iş sahibi olması demektir. Bu yönüyle de girişimcilerimizi ve bu mekan sahibi arkadaşımız Mehmet beyi de kutluyorum”  dedi.
Vali Münir Karaloğlu’da açılışta yaptığı konuşmada “Bugün şehrimiz şeni bir lezzetle yeni bir işyeri ile tanışacak ben işyerini açan Mehmet Bey ve ortaklarını kutluyorum, güneyin lezzetleri şehrimize gelecek inşallah, tekrar işyeri sahibimizi kutluyor hayırlı kazançlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI
20 Ekim 2014
BURSA İLİ NÜFUS VERİLERİ
30 Ocak 2014
2013/1 SAYILI VALİLİK KARARI
20 Aralık 2013
Tüm Duyurular 


Yeniliklerden haberdar olmanız için
mail adresinizi kaydedin


     
 
Valilik l Kent Yönetimi l Sosyal-Ekonomik Yapı l Kültür ve Turizm l İlin Tanıtımı l Bursa Medya l Milletvekillerimiz l Kalite Yönetim Sistemi l Valilik Etik Komisyonu l Kamu Hizmet Tabloları l e-Randevu l Valilik Logo l İhale İlanları l

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Bursa Valiliği tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup, resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2008 ©

 

T.C. Bursa Valiliği Selçuk Hatun Mh.Kültür Sok. No: 2 Heykel Osmangazi / BURSA
Heykel Santral (PBX) 0224 225 19 00 - 222 60 00
Valilik Bilgi İşlem Merkezi ( 2011 )

 

T.C Bursa Valiliği Çarşamba  Hizmet Binası : Ahmet Paşa Mah. Fahri Korutürk cad.
Osmangazi / BURSA
Tel : 0224 273 50 00


 

Bu site TURKTICARET.Net destekleriyle yayınlanmaktadır.