Kapat
  "Yeni Türkiye devleti, bir halk devletidir, halkın devletidir."  
     

ANA SAYFA
Valilik
Milletvekillerimiz
İlin Tanıtımı
Valilik Logo
Kent Yönetimi
Sosyal-Ekonomik Yapı
Kültür ve Turizm
Kalite Yönetim Sistemi
Valilik Etik Komisyonu
Valilik Genelgeleri

Haberler
Halk Kılavuzu
Bilgi Edinme
İnsan Hakları Formu
İl Yatırımları
Kamu ihaleleri
Telefon Rehberi
e-Randevu
Kamu Hizmet Tabloları
Bursa Medya
İhale İlanları
İhbar Şikayet


Aktif Ziyaretçi
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Toplam

Ziyaretçi IP
:
: 0
: 0
: 0
: 0
: 0

: 54.82.121.218


 Haber Detay ::

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Başladı.

 

       Kutlu Doğum Haftası nedeni ile Vali Yardımcısı Adnan Kayık ,İl Müftüsü Mahmut Gündüz ve beraberindeki heyet ile Vali Şahabettin Harput’u makamında ziyaret ettiler.
       Ziyarete İl Müftüsü Mahmut Gündüz İl Müftü Yardımcıları Mustafa Uyar, Mustafa Türkmen, Mehmet Köktaş, Yıldırım İlçe Müftüsü Abdulcabbar Altun ve Nilüfer Müftüsü Faruk Arvas katıldı.
       Vali Şahabettin Harput Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “ Böyle güzel bir haftaya eriştiğimiz için bahtiyarız, mutluyuz, şükür ediyoruz Allaha. Tabi ümmeti olmakla iftihar ediyoruz. Bu hafta vesilesi ile onun insanlığa getirdiği evrensel mesajlar inşallah bu vesile ile daha iyi anlatılır daha iyi anlaşılır. İnsanlık muhtaç olduğu sevgiye , barışa, hoşgörüye, yardımlaşmaya, dayanışmaya , kucaklaşmaya bir adım daha atar. Bu güzel adımların atılmasında gayreti olan sizler çok önemli bir hizmet yapıyorsunuz güzelliğin temsilcisi sıfatını taşıyorsunuz. İnşallah yapılan çalışmalar boşa gitmeyecektir. Yeni güzelliklere kapı açacaktır. Hepinizin ve hepimizin bu güzel haftasını kutluyorum “dedi.
       Kutlu Doğum Haftası ile ilgili yaptıkları programları anlatan İl Müftüsü Mahmut Gündüz Diyanet İşleri Başkanlığı'nca 1989'dan beri Hz. Muhammed'in (s.a.v) doğumunun kutlandığı 'Kutlu Doğum Haftası'nın bu yıl 14-20 Nisan tarihlerinde yapılacağını kaydetti. 
       İl Müftülüğü olarak, bu sene Diyanet İşleri Başkanlığımız bir karar daha aldı  2010 yılını Kur’an yılı olarak ilan etti. Bu nedenle yapılacak olan programların ana konusu Hz. Peygamber ve Kuran. Etkinliklerin bu yıl 4.’sü açılacak olan kitap fuarıyla başlayacağını ifade eden Gündüz, 'Peygamberimizi anıyoruz. Hz. Muhammed'in (s.a.v) getirdiği kitabımız Kur'an'ın ilk emri 'oku'dur. Biz de onun emrini yerine getirilmesine katkı yapmak amacıyla bu fuarı düzenliyoruz' dedi.
       Müftü Mahmut Gündüz, aynı gün Tayyare Kültür Merkezi'nde Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Ay'ın konferans vereceğini, tüm ilçelerde de peygamberimiz ve Kur'an ile ilgili çeşitli paneller düzenleneceğini dile getirerek, '16 Nisanda Cuma namazının ardından vatandaşlarımıza pilav ikramı yapacağız. Akşam da Ulu cami’de İstanbul Fatih, Eyüp Sultan, Piyale Paşa camilerinin imamlarının katılımıyla Kuran ziyafeti gerçekleştirilecek. Tüm halkımızı Ulu cami'ye bekliyoruz' diye konuştu. Müftü Mahmut Gündüz, 'Kutlu Doğum Haftası'nı en iyi şekilde kutlamak istediklerini belirterek, haftanın Türk milletine ve ülkeye hayırlar getirmesini diledi.


CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI
20 Ekim 2014
BURSA İLİ NÜFUS VERİLERİ
30 Ocak 2014
2013/1 SAYILI VALİLİK KARARI
20 Aralık 2013
Tüm Duyurular 


Yeniliklerden haberdar olmanız için
mail adresinizi kaydedin


     
 
Valilik l Kent Yönetimi l Sosyal-Ekonomik Yapı l Kültür ve Turizm l İlin Tanıtımı l Bursa Medya l Milletvekillerimiz l Kalite Yönetim Sistemi l Valilik Etik Komisyonu l Kamu Hizmet Tabloları l e-Randevu l Valilik Logo l İhale İlanları l

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Bursa Valiliği tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup, resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2008 ©

 

T.C. Bursa Valiliği Selçuk Hatun Mh.Kültür Sok. No: 2 Heykel Osmangazi / BURSA
Heykel Santral (PBX) 0224 225 19 00 - 222 60 00
Valilik Bilgi İşlem Merkezi ( 2011 )

 

T.C Bursa Valiliği Çarşamba  Hizmet Binası : Ahmet Paşa Mah. Fahri Korutürk cad.
Osmangazi / BURSA
Tel : 0224 273 50 00


 

Bu site TURKTICARET.Net destekleriyle yayınlanmaktadır.