Bursa tarım memleketidir, sanat memleketidir,
ticaret memleketidir, şifa memleketidir.
                                                             
                                                                          
 
 
İSAY2 Galeri
 
 
Bursa Valisi İzzettin Küçük, ‘Yerli Otomobil’ çalışmalarının hız kazandığı son günlerde, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ‘Bursa Automotive Meetings’ toplantısı ile yerli ve yabancı otomotiv sektör temsilcileriyle bir araya geldi.
 
Toplantıda konuşan Vali Küçük: “ Bugün 28 ülkeden gelerek programımıza iştirak eden sevgili katılımcıları Türkiye’de otomotivin başkenti Bursa’mızda ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti belirterek sözlerime başlamak istiyorum. Ülkemizde ve dünyada otomotiv sektörünün bu kadar göz önünde olduğu bir dönemde bu programın Bursa’da gerçekleşmesi çok isabetli oldu. 1960 yılında ilk yerli girişim ile gerçekleştirilen projede biten o dönem benzin değildi. O dönem irade ve heyecan durmuştu. Fakat o şimdi tekrar harekete geçti. Baktığımızda günümüzde gelişmekte olan ülkelerin orta gelir tuzağından çıkamadıklarını çıkanların da  bir ya da iki olduğunu görmekteyiz. Hepsi birbirine bağlı daireleri bir arada yürütmelisin. Eğitimi, teknolojiyi yükseltmelisin. Hepsi bir arada olabilmesi için gerekli olan para… Parayı da satışla, ihracatla arttırmalısın.
 
Bunun için de akıl ve organizasyon kabiliyeti lazım. Ama en önemlisi de eğitime olan yatırımlarımızı arttırmalıyız. Hükümetimiz, son dönemlerde en büyük kaynağı bütçeden eğitime ayırmıştır. Bizde Bursa olarak son dönemde gerek hayırseverlerimiz, gerekse Valiliğimiz ile gerçekleştirdiğimiz okullaşma hamleleriyle buna sonuna kadar destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz.
Ben bu toplantının düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum. Toplantıya katılan misafirlerimize de Bursa’nın güzelliklerini görmeden ayrılmamalarını tavsiye ediyor, saygılar sunuyorum.” dedi.
 
3 gün sürecek program, 28 ülkeden 100’den fazla sektör temsilcisini ağırlayacak.       

 
 
 
 
 
Bu Site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Bursa Valiliği tarafından sağlanmaktadır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup, resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır.
® 2017